[Pomysł] Macedonia czyli Skopje i Ochryda

Ohrid/Ochryda to malowniczo położone miasteczko w Macedonii, nad jeziorem. Tam dopadła nas ulewa podczas naszej objazdówki, po Bałkanach.  Godzinę staliśmy czekając, aż przestanie lać. Przez to nie zobaczyliśmy twierdzy, ale wizytówkę Ochrydy musiałam zobaczyć. Chociaż czas nas naglił.

Ochryda uważana jest za najładniejsze miasto Macedonii. Położone na wzgórzu wokół zatoki Jeziora Ochrydzkiego.

Wąskie uliczki to pną się ku górze, to opadają w dół.

Chciałabym tam wrócić, bo czuję wielki niedosyt. Niestety, nie w tym roku. Urlop nie chce być z gumy. Mam już zaplanowane wyjazdy.

Do Ochrydy nie ma bezpośrednich lotów low cost-ów z Polski. Można kombinować z przesiadką, przez Londyn Luton. O ile w tamtą stronę da się to zrobić w jeden dzień, o tyle z powrotem trzeba przenocować w Londynie.

Inną opcją jest dolecieć do stolicy Macedonii – Skopje i dojechać do Ochrydu. Jest kilka połączeń, ze Skopje i odwrotnie -> jak dojechać?

Skopje też warto odwiedzić. Po trzęsieniu ziemi, które zniszczyło stolicę, w 2014 r. miasto otrzymało nowy wygląd. Pomimo, że już trochę stolic odwiedziłam, ta nie była najbrzydsza 🙂 Jeśli spodziewaliście, że to napiszę  a najdziwniejsza 🙂

Aby kupić tańsze bilety Wizzar, trzeba mieć wykupione członkostwo, o którym można przeczytać tutaj.

Z lotniska dostaniemy się do Skopje autobusem lub taxi. Ja zawsze wybieram najtańszą opcję jeśli jest dostępna. Autobus 175 MKD -> sprawdź. Taksówka to koszt ok 13 euro.

Jakby zmixować te oferty, to jest też inne wyjście. Dolecieć do Ochrydy a wrócić ze Skopje.
Wszystko zależy jak lubicie, bądź nie lubicie podróżować. Mówi się, że siła leży w prostocie, ale ja jestem od kombinowania 🙂

 

Jest też opcja bez przesiadek. Bezpośrednio z Berlina.

Wszystkich lotów szukam na azair.eu lub azari.com. Warto rozwinąć zaawansowane opcje.

Kluczowe też jest, na ile przesiadek jesteśmy gotowi i ile dni możemy poczekać na następny lot. Wszystko to widoczne jest na pasku u góry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *